pl.NETWORK

Tematy Tygodnia (#temaTYgodnia) #48: WYNIKI

3 komentarzy

steemit-polska
59
8 dni temuBusy2 min czytania

Polska społeczność oddała głosy i wytypowała zwycięzców! Macie przed sobą ogłoszenie wyników Tematów Tygodnia z głosowania #48.

Szybkie statystyki:

  • 8 autorów,
  • 8 postów,
  • 13 głosujących.

W tym odcinku nie było sponsora, ale pamiętajcie, że kwota pod tym postem dołoży do puli dla zwycięzców!

Prezentujemy wyniki poniżej:

3. miejsce (11 punktów)

@fervi z tekstem

Alternatywne źródło sztucznej inteligencji - Tematy Tygodnia

Jak chodziłem na studia to przedmiot "sztuczna inteligencja" to był przedmiot typu "Science Fiction" z naciskiem na Fiction. Nie mogę powiedzieć, że przedmiot z założenia był zły - po prostu skupiał się na różnych algorytmach, które pozwalały rozwiązać jakiś problem (np. zlokalizowania dobrej drogi), a wszelkie systemy, które miały same się uczyć i decydować co jest dobre a co złe - były raczej na papierze.

2. miejsce (14 punktów)

@romualdd z tekstem

Problem deficytu Śmierdzieli u Indian z plemienia Natchez

Przeczytałem ostatnio książkę „Matematyka w czasach współczesnych”, istotnym jest tutaj fakt, że rok wydania tej książki to 1966. Na pierwszy rzut oka tytułowe określenie współczesnych może okazać się archaiczne, jednakże zawartość tej książki mówi co innego. Okazuje się na przykład, że próby zamodelowania biologicznego neuronu sięgają właśnie tamtych czasów. Książka zawiera także problemy natury ogólnej, stanowiące podporę dla omawianych działów matematyki. Nie wspomniałem o autorach i koncepcji – książka ta jest zbiorem artykułów z Scientific American, sygnowanych znanymi nazwiskami ówczesnego naukowego świata – choć należy wspomnieć, że głównie jednak poruszamy się po matematycznych rewirach.


@zabrylka z tekstem

Tylko w dyskusji myśl może zakwitnąć (TT#4a)

To było prawie dokładnie rok temu. Byłam w Płowdiwie od jakiegoś czasu i wracałam z grupką znajomych późnym wieczorem do hostelu. Brukowane uliczki oddawały ciepło dnia, za murami słychać było wesołych Bułgarów, a my rozmawialiśmy. Rozmowa dotyczyła literatury i była naprawdę zajmująca. W którymś momencie powiedziałam: "Wartościowa literatura, w przeciwieństwie do czytadeł, musi być twórcza".

1. miejsce (26 punkty)

@jacekw z tekstem

Jak wyobrażam sobie rozwój sztucznej inteligencji?

Zacznijmy od tego jak rozumieć określenie "sztuczna inteligencja". Pojawia się ono w wielu różnych kontekstach i za każdym razem może znaczyć co innego. Co może być rozumiane jako sztuczna inteligencja?

Uczestnicy poza podium

Dziękujemy za udział wszystkim pozostałym użytkownikom, którym w tym tygodniu nie udało się wejść na podium: @angatt, @baro89, @neiwem i @zbudujprojekt.

Grafika z nagłówka zaprojektowana przez valeria_aksakova / Freepik.

tematygodnia polish pl-konkurs busy

Komentarze

SortujNajlepsze