pl.NETWORK

Zespół, który miał potencjał, ale... #1

8 komentarzy

baro89
53
14 dni temuSteemit3 min czytania

W świecie muzyki jest wielu wartościowych wykonawców, którzy doszli do szczytu popularności. Jest także spora lista artystów, którym się to nie udało pomimo wielu prób i starań oraz tworzenia dobrej muzyki, której słuchało wiele osób, po dłuższym bądź krótszym okresie swojej działalności, zespoły się rozpadły.

hqdefault.jpg

Zabili mi żółwia

Zespół, który powstał w 1997 roku i zaczynał jak większość zespołów, czyli grali dla lokalnej widowni, zwykle w szkołach czy imprezach miastowych. W roku 1999 zaczęli nagrywać swoje utwory. W tym czasie powstały dwa Dema zespołu. Pierwszy z nazwą Mordercy żółwia a w roku 2001 - Akt I. Zespół sam zajmował się wydaniem jak i dystrybucją płyty, która nagrana została amatorsko, na amatorskim sprzęcie.

W roku 2004 Zabili mi żółwia podpisali umowę z nowym menadżerem Jarkiem Czulakiem, dzięki czemu zespół zwiększył ilość koncertów, a w roku 2006 wydali w pełni profesjonalny album o nazwie Uczucia w promocji a wydawcą została wytwórnia muzyczna Lou & Rocked Boys.

Popularność zespołu zaczęła wzrastać. Pojawiały się poważniejsze koncerty na polskiej scenie muzycznej, a popularność muzyki docierała do szerszego grona publiczności.

Grali oni głównie muzykę punk, ska oraz reggae, a do najpopularniejszych utworów z tej płyty możemy zaliczyć: Wiosna, Barykady, Mała armia, oraz Dlaczego.

W roku 2008 powstał drugi album studyjny o nazwie Twarzą w twarz, gdzie do najpopularniejszych utworów można zaliczyć Ostatni raz czy Jak to się mogło stać?. Ostatnia, trzecia płyta zespołu została wydana w 2013 roku, lecz nie była już tak popularna jak poprzednie, przez co w 2014 roku, zespół poinformował o zawieszeniu swojej działalności i do dnia dzisiejszego nie koncertuje.

Ostatni skład zespołu:

Kuba Wieczorek - gitara, wokal wspomagający
Michał Wojnar - wokal
Wojtek Homa - akordeon, klawisze, wokal wspomagający
Dominik Barnaś - gitara basowa
Karol Wieczorek - perkusja


Zespół miał potencjał, ale czegoś zabrakło do wybicia się na polskiej scenie. Ich muzyka bardzo przypadła mi do gustu. Sam byłem na ich koncercie na Juwenaliach w Szczecinie w 2010 roku i bawiłem się bardzo dobrze. Byłem pewny, że zespół dalej będzie tworzył i koncertował, szczególnie, że muzyka była na wysokim poziomie przy bardzo dobrym wokalu i tekstach utworów.

Wielka szkoda, że już nie tworzą, ale mam nadzieję, że nastąpi reaktywacja zespołu i wrócą z jeszcze większym przytupem i masą dobrej muzyki. Minusem było to, że przez cały okres swojej działalności nakręcili jedynie dwa teledyski to utworów Wiosna oraz My maszyny, co w obecnym świecie muzyki jest wynikiem słabym i ciężko bez teledysków ugrać coś więcej.

Najlepsze utwory zespołu według mnie to Wiosna, Mała armia, Dlaczego oraz Jak to się mogło stać?

Moja ocena zespołu: 7/10


Przy pisaniu posta wspomagałem się Wikipedią.

Komentarze

SortujNajlepsze