pl.NETWORK

Kalendarium Muzyczne - 9 października

1 komentarz

andzi76
58
11 dni temuSteemit2 min czytania

image.png9 października 1951 roku urodził się Ryszard Rynkowski, piosenkarz, kompozytor, pianista i aktor. W latach 1978–1987 wokalista zespołu VoxMęski kwartet wokalny powstał w 1978 roku, założycielem był Witold Paszt oprócz założyciela skład grupy tworzyli: Andrzej Kozioł, Jerzy Słota, Ryszard Rynkowski. Rok po powstaniu grupy zadebiutowali przed publicznością, występowali na wielu festiwalach muzycznych w naszym kraju a także koncertowali po za jego granicami.

Albumu - "Monte Carlo", "Sing, Sing, Sing" oraz "Vox" cieszyły się sporym powodzeniem, grupa zdobyła wiele nagród i wyróżnień.
Na Festiwalu Interwizji w Sopocie w 1980 roku grupa zdobyła dwie nagrody w tym Nagrodę Publiczności za utwór "Bananowy song", który stał się flagowym przebojem grupy.

Do największych przebojów grupy należą utwory: "Bananowy song", "Szczęśliwej drogi już czas", "Masz w oczach nieba dwa".


Vox - Szczęśliwej drogi już czas


Wydarzyło się:


9 października 1948 roku urodził się Jackson Browne, wokalista, gitarzysta, kompozytor i producent nagrań. Obok Joni Mitchell, Jamesa Taylora, Boba Dylana i Neila Younga zaliczany do grupy najbardziej wpływowych artystów swego gatunku.To zdarzyło się 9 października, zobacz co się wydarzyło w innych dniach.
Zapraszam na jutro.


Pomoc - eskarock, rmf.fm oraz wikipediaKomentarze

SortujNajlepsze