pl.NETWORK

Kalendarium Muzyczne - 12 października

0 komentarzy

andzi76
58
8 dni temuSteemit2 min czytania

image.png12 października 2001 roku Wes Borland odszedł z zespołu Limp Bizkit.Grupa została założona w 1994 roku, zespół charakteryzuje się muzyką z gatunku rapcore i nu metal. Przy promowaniu zespołu bardzo dużo pomogła grupa Korn, mówi się że to oni wypromowali zespół.

Debiutancki studyjny album "Three Dollar Bill, Y'All$" został wydany w 1997 roku, w krótkim czasie osiągnął status platynowej płyty. Na albumie znalazł się m.in. cover z repertuaru George'a Michaela "Faith", utwór zdobył wielką popularność.

Kolejnym albumem grupy był wydany w 1999 roku album "Significant Other". Płyta tak samo jak debiutancki krążek osiągnęła statu platynowej płyty.
Przed nagraniem drugiej płyty grupa bardzo dużo koncertowała m.in. z zespołem Korn i Soulfly. Na płycie gościnnie wystąpili: wokalista z zespołu Korn, raper Method Man, raper Eminem, basista Primus oraz zespół System Of A Down.

Kolejnym wielkim sukcesem także okazał się trzeci studyjny album grupy "Chocolate Starfish and the Hot Dog Flavored Water" wydany w 2000 roku.
Album debiutował na pierwszym miejscu listy Billboard 200 sprzedając się w pierwszym tygodniu w ponad 1 mln egzemplarzy. W Polsce album dotarł do drugiego miejsca na liście sprzedaży oraz uzyskał status złotej płyty.


Limp Bizkit - Faith


Wydarzyło się:


12 października 1948 roku urodził się Rick Parfitt, gitarzysta grupy Status Quo.


To zdarzyło się 12 października, zobacz co się wydarzyło w innych dniach.
Zapraszam na jutro.


Pomoc - eskarock, rmf.fm oraz wikipediaKomentarze

SortujNajlepsze