pl.NETWORK

Kalendarium Muzyczne - 11 października

1 komentarz

andzi76
58
9 dni temuSteemit2 min czytania

image.png11 października 1957 roku urodził się Chris Joyce, perkusista i współzałożyciel zespołu Simply Red.Grupa muzyczna wykonująca muzykę soul i pop powstała w 1984 roku w Manchesterze w Wielkiej Brytanii.
W 1985 roku został wydany debiutancki album "Picture Books", który zdobył nominację do nagrody Grammy w 1987 roku, dla najlepszego nowego artysty. Utwory "Holding Back the Years" oraz "Money's Too Tight", który jest coverem "The Valentine Brothers", zyskały wielką popularność w Europie jak i w USA.

Kolejnym albumem grupy był "Men and Women" wydany na początku
1987 roku, album nie zyskał tak wielkiego rozgłosu jak debiutancki krążek choć znalazły się na nim dwa przeboje "The Right Thing" i cover
Cole Portera "Ev'ry Time We Say Goodbye".

Trzeci krążek grupy "A New Flame" z 1989 roku, pokrył się złotem dzięki coverowi "If You Don't Know Me By Now" który został napisany przez
"Kenny Gamble i Leon Huff ", dla Patti LaBelle, która jednak nie zainteresowała się tym utworem, pierwszy raz utwór został wykonany przez: "Harold Melvin & the Blue Notes".
Dzięki temu utworowi, "Simply Red", zdobyło światowy rozgłos.
Utwór wykonywali także inni artyści w tym: Rot Stuart, Seal oraz wspomniana Patti LaBelle, po 10 latach włączyła ten utwór do swojego repertuaru koncertowego.

Największą sławę i rozgłos Simply Red zdobyło dzięki wydanej w 1991 roku płycie "Stars". Na albumie znalazły się takie przeboje jak: tytułowy "Stars" oraz "Something Got Me Started". Album był numerem jeden w Wielkiej Brytanii, na świecie sprzedał się w ponad 8 mln. kopii.


Simply Red - Stars


Wydarzyło się:


11 października 1950 roku urodził się Andrew Woolfolk, saksofonista i flecista grupy Earth, Wind And Fire.


To zdarzyło się 11 października, zobacz co się wydarzyło w innych dniach.
Zapraszam na jutro.


Pomoc - eskarock, rmf.fm oraz wikipediaKomentarze

SortujNajlepsze