pl.NETWORK

Kalendarium Muzyczne - 10 października

0 komentarzy

andzi76
58
10 dni temuSteemit2 min czytania

image.png10 października 1954 roku urodził się David Lee Roth, wokalista rockowy, który sławę zdobył jako frontmen grupy Van Halen.Zespół "Van Halen" został założony w 1971 roku. Pierwotnie zespół nosił dwie nazwy, Genesis i Mammoth, które musiały zostać zmienione ze względu na istniejące już zespoły pod tymi nazwami. Roth nagrał z zespołem siedem albumów studyjnych.

Już pierwszy album grupy Van Halen, był wielkim sukcesem.
Rekordowe sprzedaże biletów na ich koncerty, zespół jest pod tym względem porównywany z takim gwiazdami jak: Led Zeppelin, Jimi Hendrix czy
Black Sabbath i Metallica. Z płyty zespołu pt. 1984 pochodzi bardzo znany utwór Jump, jest to także ostatni album Davida Lee Rotha z zespołem.

David wielokrotnie opuszczał zespół i powracał, najbardziej spektakularny powrót był w 2006 roku wtedy wyruszyli na trasę koncertową po całych Stanach Zjednoczonych. Trasa koncertowa Van Halen z Davidem Lee Rothem okazała sukcesem komercyjnym i przyniosła ponad 100 milionów dolarów zysku.

Najbardziej znane utwory grupy to: Jump, Runnin' With The Devil, Panama, Eruption czy Ain't Talkin' 'Bout Love.

W 2007 zespół został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame.


Van Halen - Panama


Wydarzyło się:


10 października 1953 roku urodził się Midge Ure, brytyjski wokalista, gitarzysta, autor tekstów, producent muzyczny. Grał w zespole Thin Lizzy, a w latach 1979–1986 i od 2008 jest członkiem zespołu Ultravox.To zdarzyło się 10 października, zobacz co się wydarzyło w innych dniach.
Zapraszam na jutro.


Pomoc - eskarock, rmf.fm oraz wikipediaKomentarze

SortujNajlepsze